ANPRO - Asociaţia Profesorilor de Limba şi Literatura Română "Ioana Em. Petrescu"
Asociaţia Profesorilor de Limba şi Literatura Română "Ioana Em. Petrescu"

Structura

Art. 13. Asociaţia este condusă prin:

Adunarea generală a membrilor asociaţiei;

Consiliul director

Comisia de cenzori

(din Statutul ANPRO)

 

Consiliul director ANPRO:

Ana Boariu ana_boariu@yahoo.fr
Corina Dindelegan cdindelegan@yahoo.com secretar

Georgiana Epureanu epu_geo@yahoo.com
Monica Halaszi monhala@yahoo.com
Luminiţa Medeşan lmedesan@yahoo.com documentarist
Gabriela Medan gabi_medan@hotmail.com
Mirela Mureşan mirela_muresan@hotmail.com
Monica Onojescu monojescu@yahoo.com vicepreşedinte
Alina Pamfil apamfil@hotmail.com preşedinte
Mihaela Pavel mipavbr@yahoo.com
Cristina Popescu popescu1968@yahoo.com
Anica Revnic anicarevnic@yahoo.com trezorier
Marilena  Şerban  serbanina@yahoo.com

Comisia de cenzori

Elena Cârstocea elena_carstocea@yahoo.com
Horia Corcheş horia_corches@yahoo.com
Florentina Leucuţia f.leucutia@gmail.com

Reprezentare în judeţe

Alba: Adriana Todoran, 0741252854 sau 0728883044; Gabriela Gâlea gabicot@yahoo.comSanda Bold sandabold@yahoo.com

Arad: Mirela Mureşan mirela_muresan@hotmail.com; Diana Achim   dianoceea@yahoo.com

Bacău: Dana Cămara 0745465890

Bihor: Adela Bradea, adelabradea@yahoo.com; Ana Mihaela Cadlet, ninacadlet@yahoo.com

Bistriţa-Năsăud: Monica Halaszi, monhala@yahoo.com;  Cimpean Emese cimpean.emese@yahoo.com

Botoşani: Mariana Rânghilescu marianar100@yahoo.com; Irina Haila irinahaila@yahoo.com

Braşov: Alina Mândru, doramandru@yahoo.com; Gabor Kinga jakabkinga@yahoo.com

Brăila: Ana Tunaru, 0236/498016

Bucureşti: Ioana Nanu, ioanananu@hotmail.com Marinela Şerban serbanina@yahoo.com

Buzău: Mihaela Nicolae, mihaelanicolae1@yahoo.com

Caraş-Severin: Maria Frenţiu, frentiumaria@yahoo.com

Călăraşi: Nicolae Stanciu, nickstanciu@yahoo.com

Cluj: Luminiţa Medeşan lmedesan@yahoo.com

Constanţa: Margareta Samson, samsonmargareta@yahoo.com

Covasna: Luminiţa Cornea luminitzaprof@yahoo.com; Todor Erika mariatodor.erika@yahoo.com

Dâmboviţa: Georgiana Manta georgiana_manta@yahoo.com

Dolj: Rodica Stovicek rodicabaciu@gmail.com

Harghita: Dorina Drăghici Moraru, moraru.dorina@isjhr.eduhr.ro

Hunedoara: Margareta Stoica, marianastoica_hd@yahoo.com

Ialomiţa: Brânduşa Bătărigă, brindusaeb@yahoo.com

Iaşi: Cristina Chiprian, cchiprian2001@yahoo.com

Maramureş: Odarca Bout, odarcabout@yahoo.com; Gabriela Medan, gabi_medan@hotmail.com

Mehedinţi: Rodica Radu 0252/313982

Mureş: Szekely Eva Monica, evaszek2000@yahoo.com

Neamţ: Monica Zaharia, zahariamona@yahoo.com

Satu Mare: Angela Negreanu, slavici@cis.satmar.ro

Sălaj: Marcel Lucaciu, marcel_lucaciu@yahoo.com

Sibiu: Ana Boariu, ana_boariu@yahoo.fr; Camelia Onisie, camy_onisie@yahoo.com;

Achim Stoian, achimstoian@yahoo.com

Suceava: Eleonora Bulboacă, eleonora_bulboaca1957@yahoo.com

Teleorman: Elena Drăgan elenadragan2008@yahoo.com

Timiş: Florentina Leucuţia, f.leucutia@gmail.com; Elena Jebelean, elena_jebelean@yahoo.com

Vâlcea: Luminiţa Mănescu manesculuminita@yahoo.com

Vrancea: Roxana Vornic, roxana_vornic@yahoo.com