ANPRO - Asociaţia Profesorilor de Limba şi Literatura Română "Ioana Em. Petrescu"
Asociaţia Profesorilor de Limba şi Literatura Română "Ioana Em. Petrescu"

Contact Cercuri de lectura

Consultanţi:

conf. Sanda Cordoş, Facultatea de Litere, UBB, Cluj,
prof. Paul Cornea, Facultatea de Litere, Universitatea Bucureşti
prof. Alina Pamfil, Facultatea de Psihologie şi Ştiinţe ale Educaţiei, UBB, Cluj,
prof. Liviu Papadima, Facultatea de Litere, Universitatea Bucureşti
cercetător Florentina Sâmihăian, Institutul de Ştiinţe ale Educaţiei, Bucureşti
Charles Temple, Ph.D. (SUA)

 

Persoane de contact în proiectul Cercuri de lectură

Arad, Diana Achim dia_otilia@yahoo.com
Bihor, dana Puşcaşiu dana_puscasiu@yahoo.com
Bistriţa-Năsăud, Monica Halaszi monhala@yahoo.com
Botoşani, Mariana Rânghilescu marianar100@yahoo.com
Bucureşti, Ioana Nanu, ioanananu@hotmail.com Marina Şerban serbanina@yahoo.com
Buzău, Mihaela Nicolae mihaelanicolae1@yahoo.com
Călăraşi, Nicolae Stanciu nickstanciu@yahoo.com,
Cluj, Corina Dindelegan cdindelegan@yahoo.com, Alina Petri apetri@yahoo.com
Constanţa, Margareta Samson samsonmargareta@yahoo.com
Covasna, Luminiţa Cornea luminitzaprof@yahoo.com
Dâmboviţa, Maria Buturigă mariadinulescu6@yahoo.com
Ialomiţa, Brânduşa Elena Batariga brindusaeb@yahoo.com
Iaşi, Cristina Chiprian cchiprian2001@yahoo.com
Maramureş, Bout Odarca odarcabout@yahoo.com Gabriela Medan gabi_medan@hotmail.com
Sibiu, Ana Boariu, ana_boariu@yahoo.fr
Suceava, Bogdan Feştilă, festila@gmail.com
Timişoara, Ramona Roman, ramonaroman2004@ yahoo.com
Vrancea, Mariana Ranetti, marianaraneti@yahoo.com

Republica Moldova
Aliona Caducalionacaduc@yahoo.com,
prof. Nicolae Leahu, Raisa Leahu, nicolae_leahu@yahoo.com, Universitatea Bălţi

Coordonator proiect: Monica Onojescu monojescu@yahoo.com